Klasický fotoaparát + počítač

(Ide to dohromady? Áno!)


     Vlastníte bežný fotoaparát na klasický kinofilm a máte doma množstvo pekných fotografií z dovoleniek a významných rodinných podujatí? Máte doma alebo v práci počítač a uvažujete ako preniesť tieto zábery do počítača? Máte internet a chceli by ste digitalizované fotografie poslať svojim známym alebo umiestniť na www stránke?Ako digitalizovať  a  prečo práve u  nás?     Jedna z ciest, ako digitalizovať klasickú fotografiu, je skenovanie vyhotovených fotografií bežnými plošnými skenermi. Ďaľšou možnou cestou je skenovanie primárneho fotografického záznamu na filme (negatíve alebo diapozitíve) na kancelárskych skeneroch vybavených dianástavcom. Tí, ktorí skúsili využiť na digitalizáciu jeden z vyššie uvedených postupov, skoro zistili, že tadiaľto cesta nevedie. Takto získané digitalizované fotografie sa vyznačujú nedostatočnou sýtosťou farieb, nízkym kontrastom a celkove nevyladeným farebným podaním. 

     Ak vylúčime možnosť dať si naskenovať film do grafického štúdia na bubnových skeneroch, čo je mimoriadne nákladná záležitosť, zostáva možnosť využiť služieb špecializovanej firmy, ktorá sa zaoberá digitalizáciou na filmových skeneroch skonštruovaným na túto činnosť. Práve u nás spracujeme negatívy a diapozitívy na takomto zariadení na veľmi dobrej úrovni za cenových podmienok výhodných pre bežného užívateľa. Bežne je možné dosiahnuť rozlíšenie až 4000 dpi, čo predstavuje viac ako 20 mil. obrazových bodov.  Toto rozlíšenie niekoľkonásobne prevyšuje možnosti súčasných digitálnych aparátov a tiež prevyšuje rozlišovaciu schopnosť klasického fotografického aparátu. A čo je podstatné - kvalita takto digitalizovaného obrazu je značne vyššia ako získaná skenovaním na bežných skeneroch. 

     Úplnou novinkou je, že u nás spracovaný obraz je retušovaný odstránením stôp prachu, škrabancov, je urobená farebná korekcia obrazu, minimalizované zrno a dokonca je možné reštaurovať staré vyblednuté fotozábery. A to všetko je v cene !

     Ten, kto chce naďalej používať svoj klasický fotoaparát a pritom využívať nekonečné možnosti úprav, archivácie digitálnych súborov, má teda šancu.

Zverte nám svoje zábery na negatívoch a diapozitívoch


Spracujeme vám ich na filmovom skeneri, spravíme základné retušovanie a farebnú korekciu obrazu a uložíme na CD.úvod / rozmery pre tlač / porovnanie skenerov / ukážky / cenník / novinky / kontakt /
úvod